Русальний тиждень

Русалки в українській традиції — хто вони?
Якщо ви уявили, що йтиме мова про щось подібне на діснеївську русалоньку, то ні. В українській традиції русалка є уособленням душ мертвонароджених, нехрещених дітей, померлих передчасно чи неодружених дівчат. Є свідчення, коли русалками називали тих, хто просто народився або помер на Русальному тижні.
Русальний тиждень — тиждень після Трійці, впродовж якого на землі з’являються душі «нечистих» покійників. Цей період, як і будь-який перехідний час, вважали небезпечним. Вірили, що впродовж цього тижня русалки перебувають на землі, а точніше: у житніх полях, лісах, водоймах, болотах чи поблизу своїх колишніх помешкань. В інший час вони перебувають на «тому світі» (рай, небо, кладовище), куди їх проводжають після закінчення Зелених свят.
Чим небезпечні русалки?
Вірили, що русалки можуть залоскотати до смерті. В деяких регіонах їх навіть називали лоскотарками. На русальному тижні не прали, не купалися у водоймах, бо боялися, що ці духи можуть втопити.
З іншого боку русалки захищали поля, сприяли цвітінню та врожайності. Так вірили на Поліссі. Втім, якщо людина порушувала заборони, то істоти могли і зіпсувати посіви.